eKasa a online napojené registračné pokladnice

eKasa a online

V roku 2019 by mal – v prípade jeho schválenia – vstúpiť do platnosti nový zákon o používaní Elektronických registračných pokladníc. Aké dôsledky bude mať táto skutočnosť na všetkých majiteľov a prevádzkovateľov registračných pokladníc?

V súčasnosti sa už v médiách objavujú viaceré články, spomínajúce pojmy ako „online“ alebo „eKasa“. O čo teda ide: Veľmi zjednodušene povedané, každá elektronická pokladnica bude napojená do internetu a bude odosielať vybrané dáta o prebiehajúcich transakciách na Finančnú správu Slovenskej republiky. Je to rozdiel v porovnaní so súčasným systémom, kedy sú dáta o transakciách uchovávané iba v pokladnici.

Ako sa pripraviť?

Nakupujte s istotou.

Aby všetci majitelia a prevádzkovatelia elektronických pokladníc spĺňali pravidlá nového zákona, budú musieť mať v druhom kvartáli budúceho roka pokladnicu, schopnú pripojiť sa „online“ do siete.

Spoločnosť ELCOM má v súčasnosti pripravených viacero alternatív riešenia pre súčasných zákazníkov aj nových záujemcov o registračnú pokladnicu alebo POS zostavu. S nami máte istotu, že si vyberiete správne. Akonáhle bude nová legislatíva oficiálne schválená v jej finálnom znení, budeme môcť uverejniť konkrétnu ponuku pre upgrade alebo výmenu Vášho existujúceho pokladničného riešenia.

Ak si potrebujete novú pokladnicu kúpiť už teraz, môžete si vybrať z ponuky ELCOM-u s istotou – ku každej pokladnici zo súčasného portfólia, zakúpenej od 1. 10. 2018, Vám garantujeme možnosť objednávky hardvéru pre je upgrade na „online“ systém za mimoriadne zvýhodnených podmienok. Detaily pre takýto upgrade zverejníme hneď po prijatí zákona.