Zabezpečovacie systémy a alarmy

Na čo slúži zabezpečovací systém a alarm

Bezpečnosť je v dnešnej dobe veľmi aktuálnou a riešenou témou, hlavne čo sa týka zabezpečenia svojho ťažko nadobudnutého majetku. Riešenie poskytuje práve zabezpečovací systém, ktorý dokáže prípadného páchateľa odradiť alebo ho dokonca identifikovať pre právne a poistné účely.

Zabezpečovacie systémy alebo alarmy slúžia na ochranu majetku pred krádežou či vlámaním a neoprávneným vstupom nevítaných a nepovolaných osôb.

V súčasnosti predstavujú jednu z najlepších foriem ochrany pred zlodejmi alebo vandalmi, vďaka čomu dodajú aj samotnému majiteľovi pocit bezpečia a skutočného pokoja.

Alarm slúži aj ako veľmi dobrá prevencia a pocit istoty, že majetok zostáva chránený najmä vtedy, ak ste na dovolenke alebo jednoducho fyzicky neprítomný.

Ako fungujú zabezpečovacie systémy

zabezpečovacie systémy

Pri narušení zabezpečeného objektu alebo pri vniknutí do objektu nepovolanou osobou sa spustí akustická a optická signalizácia, ktorá narušiteľa upozorní a odradí od pokračovania v trestnej činnosti.

Zároveň systém vzdialene odošle informácie o narušení správcovi objektu alebo strážnej službe či polícii, ktorá môže zasiahnuť. Niektoré poplašné zariadenia sú vybavené aj tzv. PET imunitou, aby sa predišlo falošným poplachom spustenými domácimi zvieratami.

Zabezpečovací systém má svoju riadiacu jednotku, konkrétne zabezpečovaciu ústredňu, ktorá sníma a vyhodnocuje informácie prijaté zo senzorov umiestnených v objekte a na podnety reaguje práve spustením signalizačných a komunikačných zariadení.

Ústredňa tiež na základe vopred definovaných užívateľov systému alebo skupín povoľuje úplné vypnutie zo stráženia, keď sú povolané osoby v objekte a nie je potrebné mať alarm aktivovaný.

Zabezpečovacia ústredňa systému tiež zaznamenáva udalosti a je chránená aj proti výpadku elektrického napájania a to záložnou batériou, ktorá sa nabíja napájaním.

Zabezpečovací systém disponuje detektormi a čidlami, ktoré dokážu rozpoznať a reagovať na pohyb, ako aj otvorenie dvier alebo okien či rôzne otrasy a zvuky, ako napr. rozbitie skla a iné znaky narušenia.

Z technického hľadiska je zabezpečovací systém sústava elektrických, elektronických a mechanických súčiastok, ktoré tvoria zabudovanú signalizačnú prekážku zabraňujúcu vstupu osobám alebo zvieratám do chráneného objektu, či miesta bez povoleného prístupu.

Alarm býva k zabezpečovacej ústredni pripojený buď priamo káblom, alebo bezdrôtovo. Rovnako je možné ho ovládať, teda aktivovať a deaktivovať aj na diaľku, ako pri odomykaní auta.

Výber alarmu do domu, bytu, firmy

zabezpečovací systém Jablotron

Každý zabezpečovací systém je potrebné navrhnúť na základe priestoru, kde bude nainštalovaný a taktiež podľa analýzy rizík a prípadných zraniteľnosti objektu.

Aby bola miera bezpečnosti čo najvyššia, závisí aj od ďalších prvkov, ako je strážna služba a zásahová jednotka. Ku každému konkrétnemu objektu a miestu inštalácie alarmu je tiež potrebné zvážiť všetky možné vstupy a na základe toho určiť počet detektorov.

Rovnako sa alarmy delia na drôtové a bezdrôtové, čo je potrebné taktiež zvážiť. Drôtové alarmy prenášajú informácie medzi alarmom a ústredňou klasicky káblom.

Takéto systémy sú lacnejšie, no vyžadujú si pravidelné prehliadky a inštalovanie káblov, najčastejšie do stien. Bezdrôtový alarm je napájaný z batérii a jednotlivé súčasti medzi sebou komunikujú rádiovým prepojením prípadne internetom.

Tu je výhodou to, že inštalácia nenarúša vzhľad priestoru a môžu sa kedykoľvek odinštalovať a presťahovať inde.

Nevýhoda môže byť to, že je potrebné kontrolovať a meniť batérie. Existujú však aj kombinácie takýchto alarmov. Ku každému zákazníkovi preto pristupujeme individuálne pre výber čo najlepšieho zabezpečovacieho systému.

Zabezpečovacie systémy u nás

zabezpečovací systém Paradox

Pri výbere alarmu je dôležitá kvalita, preto u nás nájdete len kvalitné a overené alarmy Michalovce, ako sú Paradox a Jablotron.

Alarm Paradox vyrába spoľahlivá firma PARADOX SECURITY SYSTEMS, ktorá sídli neďaleko kanadského Montrealu. Je svetoznáma svojím dôrazom na neustále uplatňovanie čo najnovších poznatkov a technológií, vďaka čomu patrí medzi jednu z najuznávanejších spoločností vo svojom obore.

Takýto progresívny a profesionálny prístup k inováciám pokrýva potreby klientov z hľadiska rôznej veľkosti a stupňa zabezpečenia. Alarmový systém Paradox sa tiež vyznačuje jednoduchosťou používania, technologickým náskokom pred vlamačmi a dobrou technickou a servisnou podporou.

Alarm Jablotron vyrába česká spoločnosť, ktorá má dlhoročnú tradíciu overených zabezpečovacích systémov, prispôsobených požiadavkám pre ochranu domu, bytu alebo firemných a iných priestorov. Jablotron je medzinárodnou spoločnosťou s vlastným vývojom a výrobou, ktorá uľahčuje životy miliónom spokojných zákazníkov po celom svete.

Jablotron tiež kladie dôraz hlavne na kvalitu, inovácie a jednoduchosť používania. Firmy Paradox a Jablotron teda vyrábajú efektívne a účinné produkty. A my sa staráme o ich zabezpečenie, montáž, školenie, technickú podporu a odborné poradenstvo pri výbere.

Kamerové systémy             Registračné pokladnice

Alarm do domu

Domy patria medzi objekty, ktoré sa zabezpečujú najčastejšie a je to logické, keďže bývajú v hľadáčiku zlodejov najviac.

Pocit pokoja a bezpečia aj v prípade neprítomnosti tak zaručí alarm Jablotron 100, ktorý zároveň dokáže na diaľku rozsvecovať svetlá, otvárať garážovú bránu alebo spustiť zavlažovanie a podobne. Všetko jednoducho a pohodlne prostredníctvom aplikácie MyJablotron.

alarm do domu

Alarm do bytu

Alarm do bytu

V areáli bytov alebo na spoločných chodbách sa denne premelie množstvo ľudí. Preto je dobré zriadiť alarm aj v byte, minimálne v rámci prevencie.

Jablotron či alarm Parodox chráni byt, keď v ňom nie ste alebo spíte. Zároveň je možné alarm ovládať aj na diaľku rovnako prostredníctvom aplikácie. Na diaľku tak dokáže rozsvietiť svetlá alebo spustiť žalúzie a pod.

alarm do bytu

Alarm do firmy

Alarm do firmy

Alarmy neslúžia len pre ochranu domova, ale aj pre ochranu firmy. A všade tam, kde môžete disponovať rôznym cenným majetkom, ako sú stroje alebo počítače a hlavne súbory v nich.

Vďaka alarmu sa do firmy nedostane nikto, kto nemá povolenie prostredníctvom kódu alebo čipu. Taktiež je možné využívať aplikáciu a alarm ovládať aj na diaľku, napr. zapínanie a vypínanie svetiel.

zabezpečovací systém do firmy

Kúpa zabezpečovacieho systému a alarmu u nás

Výber toho správneho zabezpečovacieho systému si vyžaduje zváženie mnohých parametrov, preto je dobré nechať zriadenie a montáž na profesionálnu firmu.

U nás ponúkame každému zákazníkovi odbornú konzultáciu a profesionálnu inštaláciu a sfunkčnenie systému. Zároveň zákazníka patrične zaškolíme do obsluhy alarmu. Tým však spolupráca nekončí, pretože poskytujeme aj záručný a pozáručný servis, pre čo najlepšiu spokojnosť klienta.

Kamerové systémy             Registračné pokladnice