Registračné pokladnice

Registračné pokladnice

eKasa – on-line registračná pokladnica

 

Registračné pokladnice, fiškálne tlačiarne, POS systémy a pokladničné systémy

Registračná pokladňa je zariadenie, ktoré slúži na vydávanie potvrdenia zákazníkom o zaplatení za tovar alebo služby, tzv. bločky. Zo zákona č. 289/2008 Z. z. tak musí elektronickú registračnú pokladnicu používať každý, kto vykonáva podnikateľskú činnosť a prijíma od zákazníkov peniaze za tovar alebo služby, či už hotovostné alebo bezhotovostné.

Zákon teda prikazuje mať na každom predajnom mieste registračnú pokladňu, pre zaevidovanie platieb a to bezodkladne.

Na čo slúžia registračné pokladnice

Registračná pokladnica Euro-150 Flexy

Registračné pokladnice zároveň nie sú len povinnosťou, ale aj veľmi dobrou pomôckou pri účtovaní a predaji zákazníkom. Moderné pokladnice sú rovnako veľmi jednoduché na používanie a disponujú aj estetickým dizajnom a spracovaním, pre čo najpohodlnejšiu obsluhu.

Pri výbere pokladnice je však dôležité zohľadniť rôzne špecifiká, ako napríklad počet predávaných položiek, potrebu pripojenia k PC, cenu, alebo veľkosť prevádzky a kadenciu blokovania.

U nás preto nájdete rôzne druhy pokladníc vhodných pre malé, stredné ale aj veľké podniky, podľa vašich potrieb a preferencií.

Ponúkame len tie najspoľahlivejšie pokladnice uznávaných výrobcov a v prípade, že sa neviete rozhodnúť, vám náš odborne vzdelaný personál ochotne pomôže vybrať čo najvhodnejšiu pokladnicu pre vašu firmu, obchod či reštauráciu a podobne.

Registračné pokladnice, fiškálne tlačiarne, POS systémy a pokladničné systémy u nás

registracne_pokladnice EURO 50

Klasické registračné pokladnice alebo po novom elektronické registračné pokladnice sú v dnešnej dobe najpoužívanejšie. A to hlavne kvôli svojej cenovej dostupnosti a jednoduchosti ovládania.

Vo všeobecnosti sú takmer všetky registračné pokladnice vybavené vlastnou fiškálnou pamäťou, pokladničným systémom, tlačiarňou, dobre čitateľným displejom a klávesnicou.

Samotný pokladničný systém registračnej pokladnice zabezpečuje účtovanie zákazníkovi a najčastejšie býva softvérovo napojený na PC alebo Notebook, pre rýchlejšiu a efektívnejšiu manipuláciu.

Pokladničný systém tiež slúži na prepojenie elektronickej registračnej pokladnice s portálom finančnej správy, čo je zo zákona povinnosťou každého podnikateľa.

Registračné pokladnice tiež podporujú rôzne platobné terminály, čo umožňuje platby aj prostredníctvom platobnej karty, ktorá je v dnešnej dobe čoraz viac využívanejšia.

Registračné pokladnice

Fiškálne tlačiarne

fiškálna tlačireň

Fiškálna tlačiareň slúži všeobecne na tlač tzv. bločkov a funguje ako zariadenie pripojené k PC alebo registračnej pokladnici s vlastným softvérom.

Tlačiareň disponuje fiškálnou pamäťou, teda modulom, ktorý zaznamenáva a uchováva všetky údaje, ktoré tlačiareň vytlačí a to pre prípad archivácie a kontroly.

Fiškálne tlačiarne je potrebné pripojiť k PC alebo inému zariadeniu, čím dokážu nahradiť samotnú registračnú pokladnicu alebo ju doplniť. Umožňujú tak jednoduchú obsluhu prostredníctvom PC alebo tabletu, preto sú vhodné ako pokladne do prevádzky a pre ľudí, ktorí pracujú s PC.

Keďže sú prepojené so zariadením, na ktorom je nainštalovaný softvér, umožňujú taktiež prepojenie aj so skladovým hospodárstvom, čo uľahčuje celkový prehľad o stave zásob. Fiškálne tlačiarne tiež dokážu tlačiť rýchlejšie ako registračné pokladnice, preto sú vhodné aj pre rušnejšie prevádzky.

Fiškálne tlačiarne

POS systémy

POS systém

POS systémy patria medzi najmodernejšie technológie, ktoré ponúkajú komplexné riadenie prevádzky. POS znamená v skratke point of sales, teda predajné miesto. Ide o kombináciu softvéru prepojenú s fyzickým zariadením, najčastejšie tabletom, notebookom alebo dotykovým terminálom a podobne.

POS systémy obsahujú pokladničný softvér určený pre priamy predaj zákazníkovi, ale aj program pre skladové hospodárstvo a riadenie objednávok. To znamená, že slúžia nie len evidovanie a spracovanie platby za tovar alebo službu, ale aj na zistenie dodatočných informácií a evidovanie rôznych požiadaviek.

Systémy POS teda umožňujú rýchlejší a flexibilnejší predaj, keďže ponúkajú tzv. všetko v jednom zariadení, čím sa zároveň znižuje možnosť manuálnych chýb. To v konečnom dôsledku šetrí čas a náklady. Aj preto sa tieto systémy využívajú najčastejšie v baroch a reštauráciách, keďže systém umožňuje napr. rozdeľovať objednávky a prepájať kuchyňu s prevádzkou a pod…

Vďaka tomu je možné zistiť všetky informácie o zákazníkoch ako kto zaplatil, kto čaká atď. z jedného miesta. POS systém býva pripojený na internet a funguje ako súčasť ERP, teda prepojenie s elektronickou registračnou pokladnicou. Samozrejme tento systém dokáže fungovať aj samostatne.

POS systémy

Na výbere kvalitnej pokladnice záleží

Predaj medzi zákazníkom a predajcom, prípade reklamácia sa uzatvára pri pokladni. Aby bol zákazník spokojný, očakáva bezchybné obslúženie bez zbytočných komplikácií a dlhého čakania.

Dôležitú rolu preto zohráva kadencia pokladne, teda jej rýchlosť spracovania a tlačenia bločkov. Obzvlášť dôležité je to v prípade väčšieho náporu zákazníkov, kedy oceníte spoľahlivú pokladňu najviac.

Nie je predsa nič horšie, ako keď zlyhá pokladnica pri návale zákazníkov. Prípadne ak musia čakať príliš dlho, čo môže narušiť reputáciu prevádzky. Zabrániť tomu dokáže kvalitná pokladňa, ako je tá od výrobcu Elcom, pretože už overene sprostredkuje predaj spoľahlivo a rýchlo.

Zákazník často ocení aj to, ak registračná pokladňa disponuje dobre čitateľným zobrazovacím displejom. Nemusí si tak kontrolovať údaje až na vytlačenom bločku. Na trhu je množstvo výrobcov a ponúk, no nie každá sa musí vyplatiť a hlavne hodiť priamo pre vašu prevádzku.

U nás preto pristupujeme ku každému zákazníkovi individuálne. Taktiež sa snažíme sa nájsť spoločnú cestu pre výber čo najvhodnejšej registračnej pokladne alebo fiškálnej tlačiarne či POS systému.

Zákazníkom sme k dispozícii aj po kúpe pokladne a tiež aj po uplynutí záručnej doby pre prípad aktualizácie alebo technickej podpory.

Labtech ako autorizované stredisko Elcom

Elcom je uznávaný Slovenský výrobca registračných pokladníc, ktorý pôsobí na trhu už viac ako štvrťstoročie. Pokladnice Elcom sú rokmi overené a medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Navyše sa prezentujú aj moderným dizajnom, ktorý vyhral rôzne ocenenia doma aj v zahraničí.

Keďže sme autorizované stredisko Elcom a rovnako servisná organizácia ERP, pri kúpe pokladnice u nás je samozrejmosťou aj nadštandardná starostlivosť o zákazníka, čo zahŕňa servis a odborné poradenstvo. Predajom pokladnice to u nás nekončí! Pokladnicu je následne potrebné zaviesť do prevádzky a majiteľa patrične zaškoliť o jej používaní.

Aj po zavedení pokladnice sme plne k dispozícii pre prípad výmeny, riešenia technických problémov alebo údržby.